THE BEST TRIP

THE BEST TRIP 2014

Pierwsza edycja The Best Trip „W drodze po pomoc” odbyła się we wrześniu 2014 roku. Trasę Rzeszów – Kraków – Warszawa, która liczyła około 500 km Adrian Beściak pokonał w czasie 8 dni na wózku inwalidzkim. Ekipa zebrała wówczas kwotę w wysokości 5 500 zł, którą przekazała dla „Bohatera Wyprawy”. Był nim 7-letni Krystian Greneczko. Chłopczyk choruje na przepuklinę oponowo – rdzeniową w skutek czego od urodzenia porusza się na wózku inwalidzkim i potrzebuje nieustannej opieki medycznej, a także rehabilitacji.

Trasa The Best Trip 2014 została podzielona na 8 etapów:

1. Rzeszów – Dębica 50 km
2. Dębica – Brzesko 69 km
3. Brzesko – Kraków 70 km
4. Kraków – Książ Wielki 69 km
5. Książ wielki – Kielce 67 km
6. Kielce – Radom 78 km
7. Radom – Grójec 65 km
8. Grójec – Warszawa 45 km

Start odbył się 21 września na płycie Rynku Głównego w Rzeszowie. Było to specjalne wydarzenie rozpoczynające The Best Trip podczas, którego odbyły się między innymi pokazy dalekowschodnich sztuk walki, występy taneczne, licytacje itp. Natomiast meta miała miejsce 29 września w Warszawie podczas spartakiady dziecięcej organizowanej przez Fundację Aktywnej Rehabilitacji.

W jaki sposób udało się zebrać 5 500 zł dla Krystiana?

Podczas startu i mety zostały przeprowadzone licytacje gadżetów od sponsorów, darczyńców, a także koszulek sygnowanych logiem The Best Trip, a w trakcie samej wyprawy zostało otworzone subkonto, na które ludzie wszystkie osoby śledzące akcję mogły wpłacać wolne datki w myśl zasady „grosz do grosza, a będzie kokosza”.

Dzięki The Best Trip 2014 Adrian Beściak został laureatem plebiscytu „20 najbardziej wpływowych nastolatków w Polsce” oraz „Zwykły Bohater 2014”, co przyniosło jeszcze większy rozgłos akcji charytatywnej.

WSPIERAJĄ NAS:


dołącz do grona naszych Partnerów