THE BEST TRIP

THE BEST TRIP 2015

Rok 2015 to druga edycja akcji charytatywnej The Best Trip „W drodze po pomoc”. Trasa Rzeszów – Suwałki licząca ok 600 km została podzielona na 12 etapów. Adrian Beściak pokonał ją w czasie 11 dni jadąc na wózku inwalidzkim, eskortowany przez samochód bezpieczeństwa wraz z ekipą TBT. Całkowity czas jaki spędził jadąc na drodze to łącznie 117 godzin. „Bohaterem Wyprawy” był 12-letni Kuba Byś, który choruje na przepuklinę oponowo – rdzeniową. Celem wyprawy było zebranie pieniędzy na pomoc w dokończeniu budowy nowego domu, który został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Kuba z rodziną mogli wówczas w nim zamieszkać. Czemu akurat dom? Ponieważ wcześniej chłopiec był w mieszkaniu bez łazienki, w którym był tylko jeden pokój.

KWOTA JAKĄ UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ TO 26 043 ZŁ.

Trasa The Best Trip 2015 została podzielona na 12 etapów:

1. Rzeszów – Leżajsk 47 km
2. Leżajsk – Biłgoraj 48 km
3. Biłgoraj – Zamość 52 km
4. Zamość – Chełm 61 km
5. Chełm – Włodawa 49 km
6. Włodawa – Biała Podlaska 73 km
7. Biała Podlaska – Siemiatycze 53 km
8. Siemiatycze – Bielsk Podlaski 46 km
9. Bielsk Podlaski – Białystok 44 km
10. Białystok – Suchowola 54 km
11. Suchowola – Augustów 37 km
12. Augustów – Suwałki 33 km

Wszystko rozpoczęło się 3 czerwca 2015 roku, tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Rzeszowie. Była to ważna data dla Adriana ze względu na to, że to właśnie wtedy mijała 4 rocznica jego wypadku na motorowerze w skutek czego porusza się na wózku.

Na starcie odbyły się wszelkiego rodzaju pokazy taneczne, karate itp. Zorganizowana została, również kwesta pieniężna oraz licytacja gadżetów od darczyńców, sponsorów i koszulek sygnowanych logiem The Best Trip. Wszystko po to, aby zebrać jak największa kwotę na dokończenie budowy nowego domu dla Kuby. Po 12 dniach, a dokładnie 15 czerwca Adrian wraz z ekipą TBT dojechali na Metę w Suwałkach, gdzie czekało na nich setki ludzi. Wielka feta, licytacja gadżetów, kwesta pieniężna, którą zorganizowały władze miasta Suwałki ogromnie przyczyniła się do tego, że cel wyprawy był jak najbardziej realny.

The Best Trip 2015 został uznany za Rekord Polski w długo dystansowej jeździe na wózku inwalidzkim.

WSPIERAJĄ NAS:


dołącz do grona naszych Partnerów